Klimatyzacja

Profesjonalny montaż klimatyzacji

Prawidłowy mikroklimat w pomieszczeniach jest jednym z najważniejszych warunków dobrego samopoczucia i komfortu psychicznego człowieka. Pomaga zwiększyć poziom zadowolenia i wydajności pracowników w biurze, poprawić jakość wypoczynku w mieszkaniu. Biorąc to pod uwagę, instalacja systemu klimatyzacji od dawna stała się nie tylko jedną z dodatkowych opcji podczas remontu, ale realną koniecznością stworzenia wygodnej i funkcjonalnej przestrzeni. Nasza firma wykonuje montaż różnego rodzaju klimatyzatorów, dlatego przyjmujemy zlecenia na instalację urządzeń: kanałowych, naściennych, kasetonowe oraz kasetonowych.

Komu powierzyć montaż klimatyzacji?

Montaż klimatyzatora to złożony proces technologiczny, który wymaga nie tylko wiedzy i specjalnych umiejętności, ale również wysokiej jakości sprzętu i dużego doświadczenia, dlatego jeśli chcesz uzyskać pożądany efekt i uniknąć licznych niespodzianek, powinieneś powierzyć ten biznes profesjonalistom. W domach prywatnych najlepiej sprawdza się klimatyzator naścienny. W biurach, gdy temperatura powietrza przekracza 38 stopni Celsjusza może dość do awarii komputerów i utraty danych. Uwzględniając takie problemy jesteśmy w stanie wykonać system FreeCoolingu w uzupełnieniu o klimatyzację na wypadek sytuacji awaryjnych.Istnieje kilka rodzajów montażu klimatyzacji: Standard – najprostszy rodzaj montażu, który wykonujemy na zwykłych ścianach ceglano-betonowych bez dodatkowych konstrukcji i grubości nie większej niż 60 cm a wewnętrzne bloki nie przekraczają 5 metrów. Standardowy rodzaj montażu zakłada obecność gniazdka lub innego źródła zasilania w odległości 2 metrów od jednostki wewnętrznej, która z kolei znajduje się w pomieszczeniu obok okna. Jednostka zewnętrzna i rura odpływowa są wyprowadzone na ulicę pod oknem. Niestandardowy – bardziej złożony rodzaj montażu klimatyzacji, wykonujemy w przypadku dodatkowych konstrukcji na ścianach (izolacja, elementy dekoracyjne), jeśli konieczne jest zainstalowanie jednostki zewnętrznej w innym miejscu nieprzewidzianym przez normę montażu, podczas instalowania dodatkowego sprzętu lub w przypadkach, gdy wymagane są dodatkowe materiały. Aby wykonać taki montaż klimatyzacji, stosujemy specjalną technikę, która pozwala rozwiązywać problemy o różnym stopniu złożoności i realizować nawet najbardziej nietypowe projekty. Montaż w dwóch etapach – pierwszy etap tego typu montażu realizowany jest podczas prac remontowych. Nasi specjaliści układają instalację na etapie surowego wykończenia mieszkania, co pozwala ukryć komunikację międzyblokową w ścianach, pod sufitem lub w podłodze, a tym samym uniknąć obecności widocznych elementów, które zepsują wygląd wnętrza. Po zakończeniu fachowcy ponownie przyjeżdżają na miejsce, aby zainstalować i podłączyć jednostkę wewnętrzną klimatyzatora. Jeśli jednak planujesz zainstalować klimatyzację w mieszkaniu z już zakończonym remontem, nasi specjaliści pomogą Ci wybrać najbardziej odpowiednią lokalizację dla urządzenia oraz przeprowadzą montaż tak, aby zminimalizować ilość pudełek na ścianach.

Pierwszy etap montażu klimatyzacji obejmuje:

 • Wybór miejsca, w którym zostanie zainstalowana jednostka wewnętrzna. Jeśli wybrałeś już model klimatyzatora, poinformuj nas o tym. Informacje o wymiarach urządzenia pomogą określić jego dokładną lokalizację, biorąc pod uwagę wszystkie niezbędne odległości od sufitu i ścian.
 • Montaż jednostki zewnętrznej. Po wybraniu lokalizacji jednostki zewnętrznej na elewacji budynku, nasi instalatorzy wykonają otwór w ścianie do połączenia pomiędzy jednostkami. Aby instalacja była jak najbardziej ergonomiczna, dlatego wszystkie prace na tym etapie wykonujemy starannie.
 • Kucie ściany do układania instalacji od zewnętrznego bloku do wewnętrznego. Jest to wykonywane w sytuacji, gdy komunikacja musi być ukryta w ścianie. Jeśli planujesz ukryć komunikację pod sufitem podwieszanym, tego etapu można uniknąć.
 • Odprowadzanie kondensatu. Na tym etapie nasi specjaliści układają linię freonową, a także rury do odprowadzania kondensatu i tym podobne. Drenaż może być odprowadzany zarówno na zewnątrz, jak i do kanalizacji.

Ważne! Podczas układania przewodów elektrycznych w nowym budynku konieczne jest zapewnienie dodatkowego punktu do podłączenia klimatyzatora. Po zakończeniu tych prac pierwszy etap instalacji systemu split można uznać za zakończony. Co więcej, nasi specjaliści wykonują prace naprawcze, ukrywając wszystkie instalacje za pomocą tynku lub płyt kartonowo-gipsowych.

Następnie rozpoczyna się drugi etap montażu klimatyzacji, który obejmuje:

 • Instalacja jednostki wewnętrznej. Podłączenie urządzenia do sieci energetycznej i usuniętej wcześniej instalacji komunikacyjnej oraz opróżnienie jej za pomocą specjalnej pompy próżniowej.
 • Napełnienie klimatyzatora freonem i sprawdzenie poprawności jego działania.
 • Po zakończeniu tych prac sprawdzamy sprawność systemu we wszystkich trybach i dopiero po tym następuje odbiór pracy przez klienta.

Gdzie najlepiej zainstalować klimatyzator?

Aby korzystanie z klimatyzacji przyniosło tylko zadowolenie, ważne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce. Co trzeba uwzględnić podczas wyboru miejsca na montaż urządzenia:
 • Zimne powietrze nie powinno dostawać się do miejsc odpoczynku, biurka i innych miejsc, w których spędzasz dużo czasu. Należy pamiętać, że maksymalne stężenie zimnego powietrza znajduje się w odległości 2-3 metrów od jednostki wewnętrznej urządzenia.
 • Optymalna odległość między górnym blokiem a sufitem to 10-15 cm, odległość ta jest niezbędna dla niezakłóconej cyrkulacji mas powietrza i prawidłowego pobierania ciepłego powietrza z pomieszczenia.
 • Odradzamy naszym klientom montowanie klimatyzatora w pobliżu kaloryferów, ponieważ wyższe temperatury źle wpływają na funkcjonowanie urządzenia.
 • Nie instaluj klimatyzatora naprzeciwko drzwi.
 • Jeżeli okna pomieszczenia wychodzą na słoneczną stronę, zainstaluj jednostkę wewnętrzną tak, aby przepływ schłodzonego powietrza był prostopadły do przepływu gorącego powietrza z okna.
 • Ważne, aby między jednostką wewnętrzną a zewnętrzną odległość nie była większa niż 5-10 m. Zbyt duża odległość źle oddziałuje na wydajność całego systemu klimatyzacji.
 • Pozostaw wymaganą odległość między klimatyzatorem a meblami. Na przykład, jeśli planujesz zainstalować jednostkę wewnętrzną nad szafką, należy to zrobić w odległości, co najmniej 70-100 cm od sufitu. Ponadto w promieniu 1-1,5 m przed urządzeniem nie powinny znajdować się żadne inne meble. W przypadku nie przestrzegania tych zasad schłodzone powietrze napotyka bariery i nie rozprasza się po pomieszczeniu, ale wraca ponownie do otworu wlotowego. Ponieważ urządzenie ocenia wydajność pracy wskaźnikiem temperatury powietrza, które dostaje się do tych otworów, to, jeśli dostanie się tam schłodzone powietrze, klimatyzator może uznać, że powinien przestać działać, ponieważ pomieszczenie jest wystarczająco schłodzone. W ten sposób nie będziesz w stanie osiągnąć pożądanego poziomu chłodzenia powietrza.
Gdzie realizujemy nasze usługi?

Klimatyzacja Garwolin

Klimatyzacja Halinów

Klimatyzacja Kobyłka

Klimatyzacja KołbielKlimatyzacja Mińsk

Klimatyzacja Sulejówek

Klimatyzacja Wiązowna

Klimatyzacja Wołomin

Zastosowanie

W pracy spędzamy nawet 1/3 dorosłego życia. Odpowiedni klimat wpływa na samopoczucie i wydajność w pracy. W biurach możemy montować klimatyzatory wszelkiego rodzaju, dobrze sprawdzają się klimatyzatory naścienne flexi, podsufitowe, kasetonowe, kanałowe.

W pracy spędzamy nawet 1/3 dorosłego życia. Odpowiedni klimat wpływa na samopoczucie i wydajność w pracy. W biurach możemy montować klimatyzatory wszelkiego rodzaju, dobrze sprawdzają się klimatyzatory naścienne flexi, podsufitowe, kasetonowe, kanałowe.
Dom jest naszą ostoją, miejscem gdzie spędzamy wolne chwile, odpoczywamy. Dlatego tak ważnym jest zapewnienie odpowiednich warunków naszego tam przebywania nawet w największe upały.Jeżeli zdecydujemy się na montaż klimatyzacji w swoim mieszkaniu najlepiej zrobić to na samym początku inwestycji lub podczas remontu. Najłatwiej wtedy zamaskować instalację klimatyzacji i skroplin wkuwając ją w ścianę, tak aby była ona niewidoczna.Do użytku domowego przeznaczone są przede wszystkim klimatyzatory naścienne. Duża gama produktów pozwala na dostosowanie ich do wystroju różnych pomieszczeń.

Wszyscy wiemy jak ważne jest zapewnienie prawidłowych warunków pracy dla zainstalowanych tam urządzeń przez cały rok. Wiele systemów komputerowych zwalnia pracę gdy temperatura w pomieszczeniu przekracza 30C. Gdy temperatura przekracza 38C grozi to utratą danych. Nie oznacza to jednak że stosowanie klimatyzacji jest jedynym możliwym rozwiązaniem problemu. Nadążając za nowoczesnymi trendami jesteśmy w stanie stworzyć system FreeCoolingu w uzupełnieniu o klimatyzację na czas sytuacji awaryjnych.

Dla wszystkich którzy pragną zapewnić dobre funkcjonowanie systemu wentylacji i klimatyzacji oferujemy swoje doświadczenie. Zapewniamy całościowe usługi od projektu uzgodnionego z rzeczoznawcami przez wykonawstwo, po pomiary i ekspertyzy.

Korzystamy z najlepszych rozwiązań